Regionalne Centrum Informatyki Warszawa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 sierpnia 2020
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W RCI WARSZAWA
W dniu 14 sierpnia br. Komendant RCI Warszawa płk Marek JURECKI przeprowadził uroczystą zbiórkę z okazji Święta Wojska Polskiego.

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego zbiegło się ze stuleciem Bitwy Warszawskiej określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Podczas tej bitwy Wojsko Polskie odniosło zwycięstwo nad przeważającymi siłami sowieckimi co uchroniło Europę przed rozlaniem się rewolucji komunistycznej na cały kontynent. W tych sierpniowych dniach decydowały się nie tylko losy naszego kraju, ale całego kontynentu. Była to chwila wielkiej narodowej próby, którą Polacy przeszli zwycięsko.
W trakcie przemówienia płk Marek JURECKI podkreślał rangę Bitwy Warszawskiej. Przypomniał męstwo i bohaterstwo żołnierzy, ich chęć walki o swoją Ojczyznę. Mówił również o żołnierzach służących dzisiaj, dziękując jednocześnie za codzienną służbę i pracę oraz życzył satysfakcji z wykonywanych zadań służbowych.
W dowód uznania i wdzięczności za wysiłek oraz profesjonalizm w służbie, żołnierze zostali wyróżnieni medalami, listami gratulacyjnymi, nagrodami uznaniowymi, pochwałami oraz zostały wręczone akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe.
Za duży wkład pracy, uzyskanie szczególnych osiągnięć i efektów pracy na rzecz RCI, Komendant wyróżnił również pracowników resortu obrony narodowej Centrum, których praca jest dopełnieniem naszej służby.
W tym dniu 19 żołnierzy otrzymało medale resortowe, a 5 żołnierzy odebrało akty mianowania na kolejny stopień wojskowy. Medale resortowe otrzymało również 19 pracowników RCI Warszawa.
Na zakończenie Komendant z okazji Święta Wojska Polskiego złożył całemu stanowi osobowemu serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności w dalszej służbie i pracy zawodowej oraz podziękował za codzienne poświęcenie, trud i wysiłek włożony
w realizację zadań służbowych.

Gratulujemy awansowanym na kolejny stopień wojskowy i wszystkim wyróżnionym!

generuj pdf
go-up
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Warszawa
Żwirki i Wigury 9/13
00-909 Warszawa
tel. 261848000
rciwarszawa@ron.mil.pl

    
  • BIP